JOGA

Joga to wywodząca się z Indii technika pracy z ciałem oddechem i umysłem. Jest nie tylko treningiem fizycznym ale także sposobem życia. Jogę może praktykować każdy bez względu na wiek oraz poziom sprawności fizycznej, ze względu na różne formy i poziomy zaawansowania.

Korzyści płynące z jej praktykowania dla naszego ciała i ducha to przede wszystkim zwiększenie elastyczność naszego ciała i wzmocnienia kręgosłupa. Poprzez głębokie oddychanie łagodzi ból oraz redukuje stres.

Obniża ciśnienie krwi, co poprawia wydolność całego układu krwionośnego, normalizuje poziom cukru we krwi. Poprzez rozciąganie zwiększa ruchomość stawów. Buduje stabilność emocjonalną, dzięki czemu przeciwdziała depresji.

Joga prowadzi do harmonii i wewnętrznej równowagi.

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

Joga w ciąży jest jedną z najlepszych rzeczy, którą możesz zrobić dla siebie i swojego maleństwa. Korzyści wynikające z regularnej praktyki są ogromne. Joga wspomaga prawidłowy przebieg ciąży, ułatwia poród i powrót do formy po porodzie.

Zajęcia dla Pań w ciąży jak i po połogu.

HATHA JOGA

Zajęcia z Hatha Jogi to 90 minut czasu dla Ciebie i Twojego ciała. Praktykujemy przy świetle świec w spokojnej i relaksującej atmosferze.

Dzięki łączeniu asan, oddechu oraz świadomości ciała i umysłu odnajdziesz w sobie elastyczność, siłę, równowagę, spokój i uważność.

esteś spięta, nerwowa, masz wrażenie, że świat goni tak szybko, że już za nim nie nadążasz?

To znak, że potrzebujesz chwili dla siebie.

 

W Pracowni Duszy i Ciała odnajdziesz kameralną atmosferę, komfortowe warunki i zajęcia, podczas których zadbasz o siebie. Daj sobie szansę na odzyskanie witalności i satysfakcji!

JOGA ŚMIECHU

 „Zawsze ilekroć człowiek się śmieje, przedłuża swoje życie”. – Curzio

Joga śmiechu – Stworzył ją hinduski doktor Madan Kataria, który w połowie lat dziewięćdziesiątych zaczął organizować w Indiach Kluby Śmiechu. Członkowie takich klubów codziennie rano przed pracą spotykają się, najczęściej w parkach, i wspólnie się śmieją.

 

Joga śmiechu to nic innego jak zestaw prostych ćwiczeń, z których każde kończy się śmiechem. Nie potrzeba poczucia humoru by się śmiać, a dzięki prostym, zrozumiałym dla dzieci, dorosłych i seniorów na całym świecie ćwiczeniom wywołującym śmiech, możemy rozwinąć poczucie humoru czyli umiejętność dostrzegania czegoś śmiesznego w każdej sytuacji.

Śmiech to nasz wrodzony mechanizm, który relaksuje, uwalnia stres, gniew, zmienia nastrój, dotlenia cały organizm i energetyzuje.

Spotkania ze śmiechem poprowadzi certyfikowany instruktor Jogi Śmiechu.

Zatem: Pośmiej się z nami – zapraszamy!!!

* ŚMIECH W LICZBACH:*

  • 96 % amerykańskich szefów firm wierzy osobom z poczuciem humoru i chętniej je zatrudnia.
  • Podczas śmiechu pracuje kilkanaście mięśni twarzy.
  • 1 minuta śmiechu to tyle co 45 minut relaksu.
  • Śmiech do łez to aż 20 spalonych kalorii.
  • Radość z dobrego dowcipu warta jest 3 minut aerobiku.
  • Kwadrans żartowania to jak 10 minut wiosłowania.
  • Podczas śmiechu krew dotlenia komórki w ciele nawet 6 razy szybciej.
  • 15 minut śmiechu wydłuża życie o 1 dzień bądźmy więc nieśmiertelni.

Zajęcia grupowe w Pracowni są prowadzone w kameralnych grupach. Taka forma zajęć sprawia, że każdy jest w stanie zabrać dla siebie jak najwięcej.

PROWADZĄCY

Basia

Hatha Joga